چهارشنبه, 14 خرداد 1399
  • ساعت : ۱۱:۴۵:۵۹
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ 
  • کد خبر : ۵۱۳۰
هر شهروند، یك شهردار

عباس شوندی مدیریت شهری نسیم شهر در اين  خصوص  گفت :  زندگی در شهر نیاز به آرامش دارد یعنی سلامت جامعه در سایه آرامش است؛

شهردار نسیم شهر  با اشاره به اینکه هر شهروند باید بعنوان یک شهردار ، در قبال شهر و محله اش احساس مسئولیت داشته باشد گفت : این شهروندان هستند که شهر را ساخته و پرداخته می نمایند و بدیهی است که هیچ شهری آباد و پیشرفتی نخواهد کرد مگر اینکه  مشارکت مردم در آن باشد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه شکاف بین مردم و شهرداری را ترمیم می کنیم ، افزود : وقتی ما از لزوم مشارکت مردم حرف می زنیم یعنی در همه ابعاد نیازمند ورود مردم هستیم و خوشبختانه تلاش های ما برای فعال کردن مردم در زمینه مدیریت شهری جواب داده و حالا مردم خوب نسیم شهردر زمینه ارائه پیشنهاد ها و انتقادهای سازنده فعال هستند و در بسیاری از امور درکنار شهرداری قرار گرفته اند .

این مدیر شهری در ادامه افزود : آنچه مایه ترقی و تعالی یک شهر میباشد همکاری و همفکری دلسوزانه نسبت به مسائل شهری است. شاید بعضاً بی توجهی و بی دقتی بعضی از مسئولین به درخواستهای مردمی باعث دلسردی شده، ولی این دلیل نمیشود که شهروندان هم بیخیال نسبت به امور باشند. مسلماً به مصداق این که می گویند: سخنی که از دل برخیزد بر دل مینشیند اگر حقیقتاً بدون غرض و از روی احساس مسئولیت سخن بگوییم مسلماً اثر خود را خواهد داشت .

نسیم شهر پتانسیلهای فراوانی در زمینه های مختلف فرهنگی و عمرانی دارد و هرکسی تعصب نسبت به زادگاه خود دارد بایستی به هر شکل ممکن و با سعه‌صدر مشکلات را بررسی کند و به مسؤولین مربوط اطلاع دهد. مطمئن باشید شهر آباد و سرسبز مایه آسایش همه خواهد بود. درست است که هر کس بهتر است در زمینه کار خود فعالیت داشته باشد اما هر کس یک شهروند است و در زمینه رشد و شکوفایی شهر و موطن خود مسئول است .

از جمله مشارکت ها را میتوان با رعایت در انضباط شهری بویژه سد معبر پیاده روها، پارک غیرمجاز وسائل نقلیه، ساخت و سازهای غیرقانونی و خلاف، ایجاد سر و صدا و آلایندگی در محل زندگی شهروندان خودمان و ....که میتوان از آنها جلوگیری کرد .

شوندی  در پایان  افزود :  «ممکن است وقتی از برخی مسئولان شهری درباره دغدغه هایشان بپرسید به مسائل درون سازمانی اشاره کنند اما من به شما می گویم که مهمترین دغدغه من گرفتن مشارکت هرچه بیشتر از سوی مردم است. ما هرچقدر هم بودجه داشته باشیم  باز هم اگر مردم به ما در مدیریت شهر کمک نکنند کم خواهیم آورد. بنابراین من در تمام مدت حضورم  تاکید کرده ام که نسیم شهر شهری است که در آن هر شهروند یک شهردار است و باید در زمینه امور شهری خودش را مسئول بداند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.5.7.0
    V5.5.7.0